تولید روغن کمپرسورهای گازی پروپان برای اولین بار در ایران

برگ زرینی دیگر از دفتر افتخارات شرکت نفت ری سان رقم خورد.

شرکت نفت ری‌سان مفتخر است اعلام نماید که با انجام ساعت‌ها مطالعات مستمر و فعالیت های میدانی در پالایشگاه گاز هنگام، موفق گردید با تولید روغن مورد استفاده در کمپرسورهای پروپان تأسیسات این پالایشگاه، موجبات راه اندازی مجدد این مجموعه را پس از 3 سال فراهم نماید.

پس از آنکه به‌دلیل شرایط تحریم، امکان تأمین روغن مورد نیاز کمپرسورهای سیکل تبرید در تأسیسات فرآورش گاز هنگام میسر نگردید،شرکت نفت ری سان با اعلام آمادگی درخصوص ساخت روغن مورد نیاز این تجهیزات، مراحل پیش‌راه‌اندازی پکیج پروپان را  از ۳۰ فروردین‌ ماه امسال آغاز نمود.

مهندسین متخصص ما از از ابتدا و در تمامی مراحل بازدید، فلاشینگ، شارژ روغن و استارت کمپرسور، همراه شرکت نفت فلات قاره ایران بوده و وظیفه‌ی پایش وضعیت روغن را بر عهده داشتند.

سرانجام هر دو کمپرسور واحد سیکل تبرید پس از گذراندن آزمایش ۷۲ ساعته و انجام آزمایش‌های PM آن به ‌منظور بررسی وضعیت روغن (آزمایش‌های مربوط به عملکرد روغن و صحت آن) و جایگزینی آن، آماده بهره‌برداری شدند و مجددا در مدار تولید قرار گرفتند.

به نقل از مدیر منطقه قشم شرکت نفت فلات قاره ایران، با این اقدام افزون بر رساندن گاز صادراتی به استانداردهای مدنظر شرکت ملی گاز و تنظیم هم‌زمان نقطه شبنم آبی و هیدروکربنی، برداشت مقادیر مطلوبی میعانات گازی موجود در گاز ورودی به تأسیسات فرآورش گاز هنگام نیز میسر گردید.

از شرکت محترم نفت فلات قاره، همکاران فنی، مهندسی، کنترل کیفیت و ... برای اعتماد به نام و تخصص مجموعه نفت ری‌سان و همکاری همه جانبه در راستای اعتلای تولیدکنندگان داخلی سپاس گزاریم.

 

 

منبع :وبسایت رسمی شرکت نفت فلات قاره ایران


چاپ